تبلیغات
سلام مدرسه - رسم شکل هندسی مولکول ها
شنبه 3 بهمن 1388

رسم شکل هندسی مولکول ها

   نوشته شده توسط: اشکان حسین پور    

نظریه ی نیروی دافعه ی الکتروستاتیک بین جفت الکترون های پیوندی و ناپیوندی موجود در یک مولکول سبب می شود ، این جفت الکترون ها تا آن جا که امکان داشته باشد از یکدیگر فاصله گرفته ، در نتیجه شکل خاصی برای یک مولکول به وجود آید .

  آرایش خطی مانند CO2         سه ضلعی مسطح مانندSO3 

        


 

 آرایش غیر ایده آل سه ضلعی مانندBClF2

                         آرایش چهاروجهی مانندCH4

همانطور که در تصاویر دیده می شود ، دو انار برای آن که تا حد ممکن رشد کنند و مزاحمتی برای هم ایجاد نکنند ، آرایش خطی را انتخاب می کنند . و این امر با حضور دو قلمرو الکترونی در ترکیب CO2 مشابه است .

و به همین ترتیب سه انار آرایشی مشابه سه قلمرو الکترونی و چهار انار هم آرایشی مشابه چهار قلمرو دارند .با اندکی دقت روی درخت سه انار به هم چسبیده پیدا کردم، که یکی بزرگ تر از دو تای دیگر بود که با توجه به قلمرو وسیع تر انار بزرگ تر زوایای پیوندی از حد ایده آل ١٢٠ درجه ای تغییر نموده و یک شکل سه ضلعی مسطح غیر ایده آل را از خود به نمایش گذاشته اند .

نتیجه اخلاقی: هرجا که دقت کنیم نشانه هایی از قدرت لایزال الهی و دستخط مشابه او را می بینیم. وجود تشابه در آرایش هندسی ذرات ریزی همانند اتم ها در مولکول و اشیاء بزرگ تری هم چون انار، از نظم و قدرت ناظمی بزرگ حکایت دارد که بر همه ی احوال و امور به خوبی واقف است.


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر